Öğrenciler için İmkanlar

 

Zorunlu olmamasına rağmen, İktisat Bölümü öğrencilerinin uluslararası organizasyonlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektör kurumlarında staj imkanlarını değerlendirmelerini teşvik etmektedir. Bu staj imkanları öğrencilere iş hayatı ile ilgili bilgi sağlamakta ve ileride atacakları profesyonel adımları şekillendirmek hususunda onlara yardımcı olmaktadır.

Takip eden liste İktisat öğrencilerine yönelik staj imkanı bulunan bazı kurum ve kuruluşları içermektedir (liste kapsayıcı değildir, sadece bir örneklem içermektedir):

Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi öğrencilere staj imkanları ve iyi bir özgeçmiş hazırlama hususlarında destek vermektedir. Aynı zamanda iletişim bilgilerini içeren, geniş kapsamlı bir ”özel sektör staj” imkanı sağlayan şirket listesini de oluşturmuştur.

Yaz döneminde yapılacak stajlar için başvurular genelde kış döneminde tamamlanmaktadır ve başvuruların elektronik olarak yapılması yaygınlaşan bir yöntemdir. Takip eden web siteleri öğrencilerin Türkiye içerisinde veya dışında staj imkanları araştırmalarına yönelik bilgiler içermektedir.